Fotoselli ürünler nasıl çalışır?

Fotoselli armatürler yaydıkları şifreli IR (Infrared-Kızılötesi) sinyallerin geri yansımalarının alıcı tarafından işlenmesi ile çalışır. Fotoselli sistemde IR sinyaller yaklaşık 15 cm menzillidir ve karanlıkta dahi fotoselli musluğun çalışmasını sağlar. Çok az elektrik harcar, sessiz çalışırlar ve montajları normal musluk montajı kadar kolaydır. SST elektronik armatürler ise insan vücudunun armatür çevresinde oluşturduğu elektromanyetik alan değişimini algılayarak çalışır.

Kuyu suyu ürünlerde sorun yaratır mı?

Analizi yapılmamış kuyu suyu kullanımı armatürden önce insan sağlığını tehdit eder. Kullanım öncesi mutlaka analiz yaptırmanızı öneririz. Yeterli basınç olmayacağından kombi ya da şofben çalışmayabilir ve sıcak su alınamayabilir. Kuyudan gelen parçacıklardan dolayı açma kapama sisteminin zarar görme riski yüksektir. Şebeke suyuna göre daha sert ve aşındırıcı olması sebebiyle ürünün iç kısımlarında göremediğiniz aşınmalara sebep olabilir.

Her el duşu her bataryaya olur mu?

Aceser el duşlarının hepsi Aceser bataryalar ile uyumludur. Fakat farklı marka bataryalar ile Aceser el duşları uyumlu olmayabilir.

Ürün üzerine yapılan sıva işlemi ürünün çalışmasına olumsuz etki eder mi?

Sıva işlemi kalın ya da uygunsuz yapılırsa gövde içe doğru baskı yapar ve iç takımların sıkışıp çalışmamasına neden olur.

Ürün montajında özellikle kaçınmam, dikkat etmem gereken şeyler neler?

Ara musluğun olması gerekenden aşağıya bağlanması pnömatik köprünün çalışmamasına neden olur ve ürün kullanılamaz. Panel bağlantı çerçevesinin aşağıya doğru kaydırılması durumunda pnömatik panelin butonu çarpar. Mekanik üründe panel basma çubukları karşı yuvaya oturmayacağı için ürünün sızdırmasına neden olur. Ayrıca doldurma grubu takılmadan önce tesisatın yıkanması gerekir.

Tesisat kaynaklı sorunlar nelerdir? Montaj yaptırırken nelere dikkat etmeliyim?

Armatürünüzün gürültüsüz çalışması için montajın temiz su tesisatı tekniğine uygun yapılması ve çekilen tesisatın duvar içinde sağlam biçimde sabitlenmesi gerekir. Sızdırmazlık elemanlarının tesisattan gelen parçacıklardan dolayı zarar görmemesi ve fonksiyonel görevlerini yerine getirebilmesi için montaj öncesi mutlaka tesisat yıkaması yapılmalıdır. Sıcak ve soğuk su tesisatlarının ters çekilmesi durumunda ürünler çalışmayacağından (özellikle termostatik) seramik uygulama öncesi tesisat kontrol edilmelidir.

Seramik ve lavabo temizliğinde kullanılan temizlik malzemelerinin armatürüme zararı olur mu?

Ürünlerinizin kararmaması ve uzun ömürlü olması için asit içerikli temizlik malzemelerinin armatüre temas etmemesine dikkat edin. Kimyasal ile temas eden ürününüzü hemen bol su ile yıkayarak ürün yüzeyine zarar gelmesini önleyebilirsiniz.

Banyo buharı ürün yüzeyine olumsuz etki eder mi?

Evet. Banyo buharı ürün yüzeyinde paslanma, kabarma gibi aşınmalara neden olur. Ayrıca seramik yüzeylerin temizliğinde kullanılan asit içerikli temizlik malzemelerinin armatür yüzeyine temas etmemesine dikkat etmenizi öneririz.

Hangi temizlik malzemesini kullanmalıyım?

Asit içerikli temizlik malzemeleri ürünün kararmasına sebep olabilir. Bu nedenle ürün yüzeyini sıvı deterjan yerine yumuşak bir bez ve ılık sabunlu suyla ya da montaj talimatında belirtilen ürünlerle temizleyerek ürünün kararmasını engelleyebilirsiniz.