Musluk Armatür ve Batarya Temizliği

Musluk, Armatür ve Batarya ların temizliği sıvı sabun ve su kullanarak yapılmalıdır. Su ve sıvı sabunla temizledikten sonra bez ile silerek kurulanmalıdır. Çamaşır suyu, tuz ruhu, kezzap, sirke, kireç ve yağ sökücü, cam sil, deterjan vb. temizlik maddeleri kullanılmamalıdır. 
Parlak ürünlerde kireç tabakası oluşumunu önlemek için, musluk ve bataryanın parlaklığını muhafaza etmek için yılda birkaç kez nemli bez üzerine saf alkol damlatarak parlak yüzeyler silinmeli sonrasındada mutlaka su ile durulanıp iz kalmayacak şekilde kurulanmalıdır.
Hiçbir şekilde bulaşık süngeri ve teli ile armatür temizliği yapılmamalıdır!

Akıtan Musluk için ilk Müdahale Conta Değişimi Bilgisi

Evde, işyerinde kullanılan musluk, batarya ve adaptörlerde su akıtma, su damlatma problemi olupta, teknik veya konu hakkında bilgisi olan kişilere tamir ettirebilecek durumda olmayanlar için  ilk yapılması gerekenler kısaca şöyledir;

İlgili musluğun, bataryanın vanası kapatılır ve suyun akıp akmadığı kontrol edilirDüz tornavida yardımı ile musluk, batarya üzerindeki plastik kapak kaldırılırPlastik kapak kaldırıldıktan sonra görülen vida veya somon uygun alet ile gevşetilerek çıkarılırMusluk, batarya da çevirerek suyun akmasını sağladığımız kafa kısmı çıkarılırMusluk, batarya ya uygun boydaki anahtar yardımı ile parçayı gevşeterek çıkarılırÇıkarılan parçada var ise conta değişikliği conta yok ise parça yenisi ile değiştirilirİşlem sırası tersten uygulanarak musluk, batarya kapatılır.

Musluk, batarya tamiri uzman kişiler tarafından yapıldağında ürünlerin daha uzun ömürlü ve sağlıklı olduğunu unutmayınız!